Wykłady Otwarte IT: Sens historii po Chrystusie

Serdecznie zapraszamy na kolejny Wykład Otwarty Instytutu Tomistycznego, który odbędzie się w czwartek 7 listopada o godz. 19.00. Tym razem prelegentem będzie dr Rafał Tichy, który wygłosi wykład Sens historii po Chrystusie. Porównanie teologii historii i koncepcji społecznych Augustyna z Hippony i Joachima z Fiore.

Rafał Tichy jest filozofem i teologiem, wykładającym w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje także jako scenarzysta i reżyser filmów dokumentalnych, był też współzałożycielem i redaktorem czasopisma „44 / Czterdzieści i cztery”. Jest autorem m.in. takich książek, jak Ukryte Oblicze. O mistyce i mesjanizmie (Poznań 2013) oraz Mistyczna historia człowieka według Bernarda z Clairvaux (Poznań 2011; książka ta otrzymała wyróżnienie nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich „Feniks”).

Wykłady Otwarte Instytutu Tomistycznego odbywają się w klasztorze oo. Dominikanów na warszawskim Służewie (ul. Dominikańska 2), w Auli im. Jacka Woronieckiego OP. Więcej informacji na temat tegorocznego cyklu Wykładów oraz nagranie poprzedniego spotkania można znaleźć tutaj.