Wykłady Otwarte IT: prelekcja ks. Grzegorza Strzelczyka

Serdecznie zapraszamy na kolejny Wykład Otwarty Instytutu Tomistycznego, który odbędzie się w czwartek 10 stycznia o godz. 19.00. Wygłosi go ks. dr Grzegorz Strzelczyk, a zatytułowany on będzie: Czy istnieje alternatywa dla klasycznego opisu jedności Chrystusa? Historia wybranych porażek.

Ks. dr Grzegorz Strzelczyk to teolog, adiunkt na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (Katedra Teologii Dogmatycznej i Duchowości). Jest także dyrektorem Ośrodka Formacji Diakonów Stałych Archidiecezji Katowickiej; pełnił również funkcję sekretarza II Synodu Archidiecezji Katolickiej. Specjalizuje się w chrystologii, historii teologii i metodologii teologii. Jest autorem i redaktorem licznych książek oraz artykułów, m.in. takich jak: Traktat o Jezusie Chrystusie (Więź 2005), Teraz Jezus. Na tropach żywej chrystologii (Więź 2007),  Kościół a charyzmaty. Teoria, praktyka, kontrowersje (Emmanuel 2013), Po co Kościół? (Więź 2018).

Wykłady Otwarte Instytutu Tomistycznego odbywają się w klasztorze oo. Dominikanów na warszawskim Służewie (ul. Dominikańska 2), w Auli im. Jacka Woronieckiego OP. Więcej informacji na temat tegorocznego cyklu Wykładów oraz nagrania poprzednich spotkań można znaleźć tutaj.