Wykłady Otwarte IT: Michał Wilk o „Hymnie o kenozie”

Serdecznie zapraszamy na kolejny Wykład Otwarty Instytutu Tomistycznego z serii poświęconej zagadnieniu Wcielenia. Najbliższe spotkanie odbędzie się  w środę 12 grudnia (nie jak zwykle w czwartek!) i dotyczyć będzie Hymnu o kenozie z Pawłowego Listu do Filipian, zaś poprowadzi je p. Michał Wilk.

Michał Wilk to znakomity biblista, twórca portalu Orygenes+ — jednego z najlepszych i najbardziej nowoczesnych polskich portali poświęconych Pismu Świętemu; niedawno założył też otwartą platformę e-learningową Orygenes+ University. Wykładowca biblistyki, greki oraz hebrajskiego w Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Pijarów w Krakowie, Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Redemptorystów w Krakowie, a także w Dominikańskim Studium Filozofii i Teologii oraz w Studium Dominicanum. Jest także redaktorem naczelnym miesięcznika „Żywe Słowo”. Członek stowarzyszeń Società Internazionale della Retorica Biblica e Semitica oraz International Organization for Septuagint and Cognate Studies.

Wykłady Otwarte Instytutu Tomistycznego odbywają się klasztorze oo. Dominikanów na warszawskim Służewie (ul. Dominikańska 2), w Auli im. Jacka Woronieckiego OP. Więcej informacji na temat tegorocznego cyklu Wykładów oraz nagrania poprzednich spotkań można znaleźć tutaj.