Wykłady Otwarte IT: Dariusz Karłowicz o Wcieleniu według Greków

Serdecznie zapraszamy na kolejny z tegorocznej serii Wykładów Otwartych Instytutu Tomistycznego, który wygłosi dr Dariusz Karłowicz i który zatytułowany będzie Wcielenie a myśl grecka. Wykład odbędzie się w piątek 17 maja o godz. 19.00 w klasztorze oo. Dominikanów na warszawskim Służewie.

Dariusz Karłowicz to filozof, wykładowca i publicysta. Jest także współzałożycielem i redaktorem naczelnym rocznika „Teologia Polityczna” oraz prezesem Fundacji Świętego Mikołaja. Autor takich książek jak Arcyparadoks śmierci (Znak 2000), Koniec snu Konstantyna. Szkice z życia codziennego idei (Ośrodek Myśli Politycznej 2004 – za książkę tę otrzymał w 2005 roku nagrodę literacką im. A. Kijowskiego) oraz Sokrates i inni święci. O postawie starożytnych chrześcijan wobec rozumu i filozofii (Ośrodek Myśli Politycznej – Fronda 2005). Współprowadzący cotygodniowego programu publicystycznego Trzeci punkt widzenia w TVP Kultura.

Wykłady Otwarte Instytutu Tomistycznego odbywają się w klasztorze oo. Dominikanów na warszawskim Służewie (ul. Dominikańska 2), w Auli im. Jacka Woronieckiego OP. Więcej informacji na temat tegorocznego cyklu Wykładów oraz nagrania poprzednich spotkań można znaleźć tutaj.